Papatya Havlu Kenarı Modeli

Havlu kenarları evlerin ve çeyizlerin vazgeçilmez el işleri ve eşyalarıdır. Her biri ayrı bir emek ister. Havlu kenarları banyo, mutfak ve genç kızların çeyizlerinde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bayanlar işledikleri modellerde bütün hünerlerini ve yaratıcılıklarını kullanırlar. Her modele sevgilerini katar ve göz nuru dökerler. El işleri onlar için ayrı bir değer ve önem taşır. İğne oyaları, dantel, mekik ve serum bayanların en çok kullandıkları teknikler arasında yer almaktadır. Her renk her model ayrı bir değer taşır. Çiçek, papatya, badem ve daha birçok model bayanlar tarafından büyük bir ilgi görmekte ve asırlardır yerini korumaktadır.

Bugün sizlere özel bir model olan papatya havlu kenarını tanıtacağım. Tığ ile örülen bu modelde sarı ve beyaz renk papatyanın inceliğini daha çok ortaya çıkaracaktır. Alt kısmı beyaz renk ile örülerek üzerine sarı renkte minik papatyalar işlenir. Daha çok sıkı iğne ile papatyaların göbek kısımları doldurulur. Ve sonra bütün papatyalar örümcek yolu ile birbirine birleştirilir. Havlu boyutunda örüldükten sonra en güzel havluya geçirilir. Her genç kızın çeyizinde bazen yemeni bazen de havlu olarak bir papatya modeli bulunur. Papatya modeli, serum ile de yapılabilmektedir.  Papatyaların orta ve kenar kısımları küçük serumlar ile doldurulur ve dantel işi ile süslenir.

Havlu Kenarı Örnekleri;

fotograf 00522 1024x768 300x225 Papatya Havlu Kenarı Modeli

papatya pembe havlu kenarı

Bir önceki yazımız olan En Yeni Havlu Kenarları başlıklı makalemizde havlu kenarı ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlar papatya havlu kenarı örnekleri, papatyalı havlu kenarı örnekleri, küçük papatyalı havlu kenarı örnekleri görseller, papatya havlu kenarları, papatya havlu kenarl, papatya havlu kenarı modelleri, papatya havlu kenari, nebiş iğn oyası papatya havlu kenarı, papatyalı havlu kenarları, papatyali igne oyalari

admin hakkında;

BiModa.Net Admini

, , ,

Papatya Havlu Kenarı Modeli için 1 yorum var.

  1. Kadınlar Forumu 6 Kasım 2013 at 00:13 #

    Serpme papatya havlu kenarı modeli http://bimoda.net/papatya-havlu-kenari-modeli.html

Bir Cevap Yazın