havlu kenarı (115)

Havlu Kenarı Arşivi 2013-2014

Evlilik çağındaki genç kızlar son yıllardaki yeni arayışları hep havlu kenarı motifleri olmuştur. Anneleri hep onlara yapsa da onlar hep yeni desenler yeni şekiller ister. Tabi gün geçtikçe artan model ve motif sayısı havlu kenarı örneklerini de zenginleştiriyor ister istemez. Genç kızlarımızda her halükarda bu yeni motiflerden istiyor. Eskilerden kalan motif ve desenler yeni nesil gelinlik kızların ihtiyacını görmüyor. Artık havlu kenarı modelleri tek gelinlik çağındaki kızların değil her ev hanımının isteği olmuştur. Artık havlulara o kadar düşkün olmuştur ki banyoda havlu mutfakta havlu evin dört bucağı havlu olmuştur. Tabi artan havlu merakına da model ve motif dayanmaz. Genç kızlar arasında ve ev hanımları bu havlu kenarı desenleri için değişik arayışlara girmişlerdir. Bazen toplaşıp yeni desenler üretmeye çalışırlar.

Bazen de internette bilmediği görmediği desenler ararlar. Hepsinin gayesi o sade ve beyaz duran havluyu kenarına havlu kenarı deseni koyarak havluyu biraz daha güzelleştirmek ister. Şimdi havlu kenarı modası havludan sarkan moda desenidir. Eskiden havlu kenarı motifleri hep havluya işli ve çok güzellerdir. Havluya resmen bir resim gibi işlenirdi.  Ama şimdiki nesilin havlu kenarı motifleri hep şatafatlı ve göz alıcı olmuştur. Bazen bazı modeller gözü bozsa da o çeyiz serme günlerinde çok güzel fark edilir. Çeyiz görmeye gelenler tarafından çok beğenilir.

Sizlere geniş mi geniş bir arşiv hazırladık. 100+ resim ile aradıklarınız burada. Zamanla hepsinin anlatımlarına, nasıl yapılacaklarına dair fikirlere Bimoda.net adresinde yer vereceğiz.

 

admin

BiModa.Net Admini

Havlu Kenarı Arşivi 2013-2014” üzerine yorum

  1. Otobüste kenarı oyalı havlu ve üzerinde glade ev kokusu var yahu anane evi mübarek 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*